SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
Ważna informacja - żywienie!!!!
07/12/2022

Szanowni Państwo!

Od dnia 1 stycznia 2023 roku  w stołówce szkolnej będą obowiązywały KARTY ZBLIŻENIOWE, po zeskanowaniu których uczeń otrzyma posiłek. Dotyczy to klas I- VIII, ale również dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Takie rozwiązanie jest niezbędne, ponieważ:

-  część uczniów przychodzi  na obiad po 2 razy dziennie – nie dysponujemy taką liczbą pracowników, którzy byliby w stanie weryfikować to na bieżąco,

- bardzo duża grupa rodziców nie opłaca obiadów w wyznaczonym terminie, a gdy pracownik szkoły dzwoni z przypomnieniem, wielokrotnie spotyka się ze strony rodziców z bardzo niegrzeczną wręcz arogancką postawą (zdarzały się wyzwiska pod adresem pani intendentki, których ze względu na ich niecenzuralny charakter cytował nie będę),

 - część rodziców NIE PŁACI  za posiłki swoich dzieci, pomimo podpisanej deklaracji, a dzieci korzystają z obiadów. Jest to niedopuszczalne. Korzystać z posiłków  w szkole mogą tylko ci uczniowie, których rodzice za te posiłki zapłacili.

Wprowadzenie kart zbliżeniowych jest rozwiązaniem, które spowoduje zaprzestanie wyżej wymienionych praktyk, które są nieuczciwe wobec rodziców regularnie płacących  za obiady.

Zatem od 1 stycznia, aby skorzystać z posiłku, uczeń będzie skanował swoją kartę. Jeśli opłata nie będzie uiszczona lub  dziecko już tego dnia zjadło obiad, system o tym fakcie poinformuje (pracownik wydający posiłki  widzi na tablecie czytelną informację, czy posiłek może być wydany czy też nie). Również rodzic będzie mógł w systemie sprawdzić, czy danego dnia dziecku został wydany posiłek.

Jak odebrać kartę?

Od 1 grudnia w systemie eDziecko pojawi się  zakładka dotycząca kart. Rodzic, jeśli chce, aby dziecko od stycznia 2023  jadło posiłki  w szkole,  zgodnie z instrukcją dokona zamówienia   karty,  następnie  opłaci tę kartę, a dziecko odbierze kartę w szkole. Należy tego dokonać do dnia 15 grudnia 2022 r.

Przed nami

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!