SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
Akcja "Ciepłe drugie śniadanie"
25/02/2022

Drodzy rodzice, kochane dzieci!!!

Od marca, w naszej świetlicy na parterze, rusza akcja

„Ciepłe drugie śniadanie”

Dzięki uprzejmości Szkolnej Rady Rodziców, zakupione zostały opiekacze do kanapek. Codziennie w godzinach porannych (w zależności od bieżącej sytuacji w świetlicy) będziemy podgrzewać dzieciom przyniesione przez nie kanapki.

Naszym celem jest zachęcanie do jedzenie pożywnego drugiego śniadania, oraz – a może przede wszystkim- ograniczenie spożywania niezdrowych przekąsek i słodyczy przez dzieci. Zachęcamy rodziców, aby przygotowywali do szkoły swoim pociechom kanapki, które można podgrzać w opiekaczu, lub tosty. Warto także pamiętać o dołączeniu do śniadaniówki jakiegoś zdrowego dodatku, mogą to być np. pomidorki koktajlowe, pokrojona papryka, kiełki różnych warzyw, lub cokolwiek innego, co urozmaici dietę, dostarczy ważnych składników odżywczych i ułatwi wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Akcja ta, ze względów organizacyjnych będzie dotyczyła jedynie dzieci aktualnie przebywających w świetlicy- nie będzie możliwości podgrzewania kanapek dzieciom przychodzącym na przerwie pomiędzy lekcjami.

Przy tej okazji, chcieliśmy także zachęcić do dokonywania wpłat na poczet Rady Rodziców, która finansuje wiele szkolnych inicjatyw, a których mogłoby być jeszcze więcej, gdyby uiszczanych było więcej składek.

Wszelkie pytania odnośnie akcji prosimy kierować do organizatora p. Magdaleny Dudzińskiej, poprzez dziennik elektroniczny lub osobiście w świetlicy na parterze.

 

Przed nami

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!