SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
    /   Przed nami   /   Zmarła nauczycielka SP5
Zmarła nauczycielka SP5
22/01/2024

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w minioną sobotę 20 stycznia 2024 roku odeszła Nasza Koleżanka, Iwona Bielska – Boczkowska,  wieloletnia nauczycielka SP5 i wicedyrektorka Szkoły w latach 2002 – 2012.

Jako absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie uczyła wychowania fizycznego najpierw w Szkole Podstawowej nr 1 w latach 1980 – 84, potem w Szkole Podstawowej nr 5 od początku jej istnienia ( 1984 – 2012). Wychowawczyni wielu pokoleń młodych ludzi, wielokrotnie nagradzana za pracę pedagogiczną, opiekuńczą i wychowawczą.

Wielka pasjonatka sportu, szczególnie ceniła sobie piłkę siatkową - tę dyscyplinę sama w młodości uprawiała. W czasach studenckich również żeglowała. Była zapaloną turystką – kochała górskie wędrówki i tą pasją zarażała swoich uczniów, organizując wiele szkolnych wyjazdów i wycieczek.  

Dla wychowanków: wymagająca, konkretna, ale zawsze życzliwa i sprawiedliwa.
Dla nas, nauczycieli: nasza „szefowa” –   również wymagająca i konkretna, ale zawsze szczera i prawdziwa. Nigdy nam nie odmówiła pomocy, potrafiła doradzić i… odradzić, a kiedy zaszła taka potrzeba – w  krótkich żołnierskich  słowach postawić do pionu. Umiała właściwie ocenić i docenić innych – należała do tych rzadkich i wartościowych ludzi, w ustach których komplement nie był kokieterią i słowami rzuconymi na wiatr, tylko rzetelną i niezwykle cenną recenzją.

Niezapomniana „pani kierownik” naszych „zakładowych wycieczek”,  specjalistka od układania planu lekcji. Pod pozornie chłodną, zdystansowaną  powłoką kryjąca niezwykle dobre serce, ogromną troskę o innych, dużą wrażliwość na potrzeby innych i … poczucie humoru.  Nigdy nic nie było jej potrzebne – może dlatego, że nie koncentrowała się na sobie, lecz na innych właśnie…

Iwonko, byłaś naszą szefową, koleżanką, przyjaciółką. Byłaś dobrym, prawym człowiekiem, kochającą Mamą i Babcią…Ksiądz Jan Twardowski napisał kiedyś: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”… Będziesz blisko – w naszej pamięci, wspomnieniach, myślach…

Pożegnanie z udziałem mistrza ceremonii  odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godzinie 11 w  sali pogrzebowej w budynku Kościola Parafialnego  na Osiedlu Młodych. 

Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5Przed nami

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!