SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
Odbieranie i wysyłanie załączników przez e-dzienniki – wskazówki
21/04/2020

Żeby odebrać załącznik wysłany przez nauczyciela wraz z wiadomością przez e-dziennik lub wysłać nauczycielowi pracę w formie załącznika do wiadomości należy użyć danych do logowania na platformie OFFICE 365 (OneDrive)

Dane do logowania:

- w klasach V - VIII - hasła  powinny być znane uczniom, ponieważ wykorzystują oni swoje konta na lekcjach informatyki. Jeśli jednak uczeń nie pamięta hasła, wystarczy wysłać wiadomość przez e-dziennik do jednego z administratorów (pani Agnieszka Modzelewska, pani Agnieszka Rabiej, pan Radosław Modzelewski) - hasło zostanie zresetowane a uczeń otrzyma nowe dane do logowania.

- w klasach I - IV - hasła otrzymali Rodzice od wychowawców klas (proszę zwrócić uwagę na to, by były to dane do logowania na OFFICE 365 (OneDrive) a nie np. na  platformie e-podręczniki ).

Wskazówki dotyczące logowania:
1. Nie logujemy się przez stronę e-dziennika, bo UONETPLUS i OFFICE 365 to są dwie zupełnie odrębne platformy, które tylko ze sobą współpracują. Trzeba przez wyszukiwarkę odnaleźć stronę OFFICE 365:
https://www.office.com/?auth=2

2. Tam się logujemy w górnym prawym rogu tymi danym na OFFICE 356 (OneDrive), które wysłał wychowawca. Dzieci mają już tam utworzone konta, muszą się tylko do nich zalogować.

3. Jeśli chcemy WYSŁAĆ ZAŁĄCZNIK: po zalogowaniu  na https://www.office.com/?auth=2
klikamy na OneDrive (to chmura dla firm, w tym też dla szkół) i jak już jesteśmy zalogowani, to po prostu przeciągamy sobie plik JPG czy WORD, w zależności od tego, co chcemy wysłać - np. z Pulpitu do OneDriva. Plik musi najpierw znaleźć się na OneDrive, by móc go wysłać przez e-dziennik.
Potem wchodzimy na nasze konto w e-dzienniku i dopiero wtedy, gdy jesteśmy już zalogowani (danymi do dziennika a nie do OFFICE 365) w zupełnie odrębnym narzędziu czyli e-dzienniku Vulcana, tworzymy standardową wiadomość, do której po prostu dodajemy załącznik (zakładka: Dodaj z OneDrive w okienku wiadomości).

4. Jeśli chcemy ODEBRAĆ ZAŁĄCZNIK wysłany przez nauczyciela przez e-dziennik, trzeba po prostu w niego kliknąć  - będzie żądał hasła - i tu znowu używamy danych do logowania na OFFICE 365.

Poniżej link do filmu, który może Państwu pomóc w logowaniu.

Ewentualne problemy z logowaniem prosimy zgłaszać nie wychowawcom, jednemu z tylko administratorom: pani Agnieszce Modzelewskiej lub panu Radosławowi Modzelewskiemu lub pani Agnieszce Rabiej. Wystarczy wysłać wiadomość przez e-dziennik do JEDNEJ Z TYCH OSÓB, administratorzy pomogą.


film: https://ndmpiatka-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/a_modzelewska_ndmpiatka_pl/ESB9u7uTFR5KgRz4OzJTLEcBrfOuIb98RMkxW4IoWElFXA?e=PIKIMf

Przed nami

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!