SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Podsumowanie szkolnego projektu ,,Grzeczność na co dzień”
18/02/2018

W lutym, dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną, wystawiły dla klas I-III oraz oddziałów zerowych przedstawienie, mające na celu podsumowanie szkolnego projektu ,,Grzeczność na co dzień”.

Odważni i rozśpiewani wychowankowie świetlicy, pod opieką wychowawców, zaprezentowali w kilku turach przedstawienie, opisujące odpowiednie zachowania grzecznościowe. Uczniowie poruszyli kwestie kulturalnego słownictwa (dzień dobry, do widzenia, proszę, przepraszam, dziękuję); stroju, obowiązującego w różnych okolicznościach, jak również zasad prawidłowego zachowania się przy stole.

Szkolny savoir-vivre, doskonalony był wcześniej przez nauczycieli klas, w ramach lekcji wychowawczych. Z zasadami dobrego wychowania dodatkowo zapoznani zostali wychowankowie świetlicy.

Podczas występu, jako scenografia, użyty został tzw. ,,pociąg do grzeczności”. Nie zabrakło również przeróbek aktualnych, popularnych piosenek, które w ramach zajęć muzycznych, regularnie ćwiczone były na świetlicy szkolnej.

Uczniowie, uczęszczający na świetlicę byli bardzo dumni i zadowoleni z faktu, że to właśnie oni mogli przygotować przedstawienie, podsumowujące cały projekt. Jak mówią słowa przerobionych piosenek: ,,bycie grzecznym się opłaca, chociaż to nie łatwa praca”; ,,pytam, gdy nie wiem, by dalej nie błądzić, nie jestem od tego, by innych sądzić”; ,,kultura liczy się przez całe życie, nie jestem w świecie sam, z każdym się liczę”.

Wszystkich uczniów, pod opieką nauczycieli oraz rodziców, zachęcamy, by nabywali dalsze umiejętności grzecznościowe, gdyż kultura dobrze świadczy o każdym z nas.Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!